Dantų implantavimas

Grįžti atgal

all-on-4-azleGeriausias ir šiuolaikiškiausias būdas atstatyti prarastus dantis. Šio proceso metu į žandikaulio kaulą įsriegiamas danties šaknies formos titano implantas, ant kurio fiksuojamas danties protezas.

Ši gydymo metodika taikoma netekus vieno ar kelių dantų. Daugeliu atvejų dantų implantai yra bene vienintelė tinkama išeitis, siekiant atstatyti dantų funkcionalumą ir struktūrą. Praradus dantis sunku šypsotis, kalbėti, susiduriama su nekokybiško ar skausmingo kramtymo problema, padidėja žandikaulio rezorbcijos tikimybė. Dantų implantacija gali padėti išspręsti šias problemas. Nusprendus taikyti šį gydymo metodą, į paciento žandikaulį įsriegiamas titaninis implantas, kuris atstoja danties šaknį. Ant šio implanto fiksuojamas natūraliai atrodantis danties protezas.

nobel_biocare-600x350Mūsų klinikoje naudojami tik pačios aukščiausios kokybės Nobel Biocare dantų implantai, kuriems suteikiama viso gyvenimo garantija. Naudojant šios kompanijos gaminamus dantų implantus, galima taikyti unikalius dantų implantavimo metodus. Dėl implantavimo procedūros paprastumo praktiškai neegzistuoja amžiaus ir sveikatos būklės apribojimų (pastaba – dantų implantavimas nerekomenduojamas asmenims iki 18 metų).

All-on-4

implantasUnikali All-on-4 (išvertus iš anglų k. – „visi ant keturių“) gydymo metodika skirta daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms, kuriems iki šiol tradiciškai buvo siūlomi silpnai besilaikantys, burnoje slankiojantys ir neretai gomurį žeidžiantys išimami dantų protezai.

Naudojant šią metodiką, pilnam vieno žandikaulio dantų atkūrimui vietoje tradiciškai sriegiamų 6-8 implantų naudojami tik keturi. Tai iš esmės keičia viso gydymo eigą, laiką ir kaštus. Ši gydymo metodika leidžia išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. Chirurginė intervencija minimali, todėl pacientui neskauda, netinsta ir nekraujuoja dantenos, nereikia vartoti antibiotikų. Vieno vizito pas gydytoją metu įsriegiami implantai ir ant jų tvirtinami nauji, patogūs, pilnai kramtymo funkciją atstatantys laikini dantys, kurie vėliau pakeičiami nuolatiniais. Dėl gydymo paprastumo praktiškai neegzistuoja nei amžiaus, nei bendros paciento sveikatos būklės apribojimų.

Dantų atkūrimą naudojant All-on-4  gydymo metodiką galima derinti su momentiniu implantavimu, kai implantai įsriegiami iš karto pašalinus sugedusius dantis. Tai labai patogu, kai burnoje yra belikę vos keli nuosavi dantys.

Momentinis implantavimas

Tai unikalus gydymo metodas, labiausiai tinkantis pacientams, kuriems nepataisomai sugedo vienas ar keli dantys ir juos būtina šalinti, aktualus patyrus dantų traumas. Naudojant šį būdą implantas įsriegiamas į ką tik pašalinto danties vietą. Tai paprastai atliekama per 15 minučių. Chirurginė intervencija minimali, todėl pacientui neskauda, netinsta ir nekraujuoja dantenos, nereikia vartoti antibiotikų. Tokio pobūdžio implantavimas suteikia galimybę maksimaliai sutrumpinti gydymo laiką. Ant implanto iš karto pritvirtinamas laikinas dantis, tad žmogus po procedūros gali nevaržomai šypsotis ir kramtyti maistą, nesutrinka jo darbinė veikla, socialinis gyvenimas. Po kelių mėnesių laikinas dantis pakeičiamas nuolatiniu, niekuo nuo natūralaus nesiskiriančiu dantimi.

Belopė implantacija

Tai pažangi, minimaliai invazinė implantavimo metodika, skirta tiems, kas savo dantį ar dantis prarado jau prieš kurį laiką. Analizuojant žandikaulių tomografijų rezultatus bei naudojant naujausias kompiuterines technologijas, galima tiksliai suplanuoti, į kurią vietą bus sriegiamas implantas. Belopės implantacijos metu sriegiant implantą  nekeliamas minkštųjų audinių lopas, dantenose padaroma tik labai nedidelė, implanto diametrą atitinkanti „skylutė“. Tokia implantavimo metodika labai sutrumpina gijimo laiką ir apsaugo nuo nemalonių pooperacinių fizinių pojūčių.