Endodontinis gydymas

Grįžti atgal

Tai dantų šaknų kanalų gydymas. Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos.

endodontinis-gydymas2Endodontinis gydymas taikomas gydant danties vidinę dalį (šaknies kanalus). Danties viduje (po danties emalio ir dentino sluoksniu) yra danties minkštoji dalis, vadinama pulpa. Ją sudaro kraujagyslės, nervai, jungiamasis audinys. Kai šaknies kanale esančią pulpą paveikia uždegimas ar infekcija, prireikia endodontinio gydymo.

Uždegimas ar infekcija šaknies kanale gali kilti dėl įvairių priežasčių: dėl gilaus ėduonies, atsiradus danties įtrūkimams ar įskilimams, po traumos ir pan. Jei kilęs uždegimas ar infekcija negydomi, pradeda skaudėti dantį, atsiranda jautrumas, gali patinti dantenos, pakisti danties spalva. Endodontinio gydymo metu stengiamasi pašalinti uždegimą ar infekciją, todėl yra kruopščiai išvalomas šaknies kanalo vidus. Po kanalų išvalymo dantis yra užplombuojamas, o danties vainikas atstatomas restauracine medžiaga arba vainikėliu. Gydytas dantis nepraranda savo funkcijos. Endodontinis gydymas gali būti atliekamas per vieną ar kelis vizitus, tai priklauso nuo situacijos sudėtingumo.