Profesionali burnos ertmės higiena

Grįžti atgal

profesionali-burnos-higienaProcedūros metu pašalinamos lipnios, minkštos dantų apnašos, susidarę kieti akmenys, paviršinės išorinės dėmės bei poliruojami dantų ir plombų paviršiai. Rekomenduojama atlikti bent kartą per metus.

Profesionali burnos higiena – tai neatsiejama odontologinės priežiūros dalis. Ši procedūra suteikia Jūsų dantims ypatingą švaros pojūtį ir svarbiausia – palaiko aplink dantis esančių minkštųjų ir kietųjų audinių sveikatą.

Gingivitas ir kraštinis periodontitas – tai uždegiminės apydančio ligos, kurios dažniausiai yra bakterinės kilmės. Uždegimą sukelia besidauginantys mikroorganizmai ir jų veiklos produktai, besikaupiantys minkštose ir kietose dantų apnašose. Pradinėse stadijose stebimas dantenų uždegimas, kuris negydomas progresuoja ir pažeidžia giliau esančius audinius – danties raiščius ir kaulą.

Uždegimo požymius galite pastebėti ir patys – dažniausiai tai kraujuojančios, paburkusios ir skausmingos dantenos, nemalonus burnos kvapas, pūliavimas, dantų paslankumas.

Profesionalios burnos higienos metu kruopščiai pašalinamos ant dantų ir po dantenomis, aplink protezus, implantus, taip pat ortodontinius aparatus susikaupusios minkštos, kietos bei pigmentinės apnašos; atliekamas poliravimas; taip pat jautrių dantų sričių priežiūra. Po procedūros pacientams suteikiamos esminės taisyklingos asmeninės burnos higienos žinios, parenkamos reikiamos uždegimą malšinančios bei dantų priežiūros priemonės naudojimui namuose. Galiausiai, nustatomas reikiamas tolimesnis gydymas ir būtinų palaikomųjų profilaktinių apsilankymų dažnis.