Protezavimas

Grįžti atgal

Tai būdas atkurti trūkstamus dantis ir jų eiles, prarastas sąkandžio bei kramtymo funkcijas. Dantų protezais vadinami visi dantų technikų laboratorijoje pagaminti gaminiai, kuriuos odontologai naudoja pažeistų dantų restauracijai ir trūkstamų dantų atstatymui.

Dantų protezavimas yra kompleksinė procedūra, susidedanti iš diagnostikos, gydymo planavimo, atramų paruošimo, informacijos (atspaudų) perdavimo dantų technikui, protezų gamybos ir jų fiksavimo paciento burnoje.

Mūsų klinikoje protezavimui naudojame bemetalės keramikos konstrukcijas. Tai naujausia ir geriausiai estetikos kriterijus atitinkanti medžiaga. Ji laidi šviesai, spalva ir skaidrumu artima danties savybėms, pasižymi ilgaamžiškumu ir atsparumu dėvėjimuisi.

Bemetalė keramika dažniausiai gaminama cirkonio oksido pagrindu. Tai labai tvirta medžiaga, kitaip vadinama „keraminiu plienu“, tad gali būti naudojama visoms dantų grupėms atkurti. Ši medžiaga yra biokompatiška – organizmo puikiai toleruojama, nesukelianti jokių šalutinių reiškinių bei dantenų pakitimų.

Pagal situaciją yra parenkamas tinkamiausias pacientui protezavimo būdas.

Dantų vainikėliai

Dantų vainikėliaiDantų vainikėlis – dirbtinis, tokio paties dydžio, spalvos bei formos kaip ir natūralus dantis dangalas, apgaubiantis pažeistą paviršių, sutvirtinantis ir apsaugantis jį nuo lūžimo, kitų traumų.
Ortopedinio gydymo metu, pažeistas paciento dantis yra ruošiamas vainikėlio uždėjimui. Šiame etape padaromas danties atspaudas, pagal kurį laboratorijoje dantų technikas ruošia individualų danties vainikėlį. Kol nuolatinis vainikėlis yra gaminamas, gydytojas odontologas uždeda laikiną vainikėlį. Nuolatinių vainikėlių išvaizda ir savybės yra labai panašios į tikruosius žmogaus dantis. Pagrindinis šio protezavimo būdo trūkumas -trūkumas natūralūs dantys turi būti nušlifuoti ir tarnauti kaip atramos.

Tiltiniai protezai

Tiltiniai protezaiTiltiniai protezai gali užpildyti defektą po danties netekimo. Tokiu atveju šlifuojami greta esantys dantys, kurie velkami vainikėliais su tarpine dalimi atstojančia savus dantis. Kitaip sakant, ant atraminių dantų „pakabinamas“ dirbtinių dantų tiltas.

Vis dėlto restauruoti prarastus dantis protezų tiltais nėra racionalu, jei šalia atsivėrusios nišos esantys atraminiai dantys yra visiškai sveiki. Siekiant išvengti gretimų dantų žalojimo, galima rinktis alternatyvų dantų atkūrimo būdą – dantų implantus.

Protezai ant implantų

Protezai ant implantųTai vienas iš geriausių dantų protezavimo būdų. Ant implantų gali būti daromi tiek pavieniai vainikėliai, tiek tiltai. Šiuo atveju implantas atstoja danties šaknį. Dantų protezavimo ant implantų rezultatas prilygsta natūralių dantų išvaizdai. Su tokiais protezais žmogus vėl gali gyventi pilnavertį gyvenimą, nesigėdyti išvaizdos, valgyti mėgiamą maistą. Priežiūra tokia pati kaip ir natūralių dantų.

Plokštelės

PlokštelėsDantų plokštelė – tai išimamas ortodontinis aparatas plastmasiniu pagrindu, prilaikančiomis detalėmis tvirtinamas prie dantų iš gomurio pusės. Plokštelėmis (dalinėmis ir viso žandikaulio) atstatomi prarasti dantys, kai neįmanoma pagaminti tiltinio protezo ir kuomet netaikomas gydymas dantų implantais.

Dalinės plokštelės yra gaminamos kai burnoje trūksta vieno ar kelių dantų. Prie likusių dantų plokštelė yra tvirtinama kabliukais (dažniausiai metaliniais). Tai pagerina protezo stabilumą burnoje.Viršutinio žandikaulio plokštelės turi bazę, kuri dengia gomurį, bei plastmasinius dantukus vietoje tų, kurių trūksta jūsų burnoje. Bedančių žandikaulių protezavimui įsukus bent porą implantų galima gaminti išimamas plokšteles fiksuotas prie implantų. Tai užtikrina protezo stabilumą burnos ertmėje.